Błąd: Access denied for user 'saneady'@'localhost' (using password: NO)

Bawół

19.02.1901 -  07.02.1902
06.02.1913 -  25.01.1914
24.01.1925 -  12.02.1926
11.02.1937 -  30.01.1938
29.01.1949 -  16.02.1950
15.02.1961 -  04.02.1962
03.02.1973 -  22.01.1974
20.02.1985 -  08.02.1986
07.02.1997 -  27.01.1998
26.01.2009 -  13.02.2010

Praktyczny, szczery, otwarty. Zawsze znajdzie pracę. Nie musi troszczyć się o byt materialny. Często nie wie do czego dąży. Szczerze wypowiadający swe poglądy. Nie liczy się zbytnio ze zdaniem innych. Lubi zajmować stanowiska kierownicze.

Spokojny, zrównoważony, nieco powolny, ale dokładny w działaniu. Budzi ogólny szacunek i uznanie. Lubi wszystko co umiarkowane, ułożone i sprawdzone. Nieco konserwatywny, lubi dom i życie rodzinne. Szczególnie udanymi partnerami Wołu są Szczur i Zając.

Kobieta

Domatorka , dobra gospodyni. Dobra matka. Wierna w miłości. Prosta i szczera.

Mężczyzna

Domator, nie lubi podróżować. Pracowity i wytrwały. Stały i spokojny. Szczery, dotrzymujący obietnicy.

Odpowiedzialny. Trudno nim kierować. Czasem wpada w gniew i bywa niebezpieczny.

Nieodpowiednia dla niego jest Owca.


Kto urodził się w roku Bawoła, ten ma spokojną i serdeczną naturę. Podchodzi ze spokojem do zmiennych okoliczności życia i nie martwi się niczym na zapas. Bawół wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę, jest pracowity i uczynny. Te cechy charakteru sprawiają, że jego ambitne plany zwykle wieńczy sukces.

Bawół jest niezwykle wytrwały i stara się, aby efekty wszystkich jego działań były trwałe. Nie zależy mu na prowadzeniu, nie pragnie zaszczytów, choć ceni sobie pieniądze i wygody, jakie może za nie kupić.

Jest spokojny i cierpliwy, nieśmiały i powolny, precyzyjny i metodyczny, zrównoważony i unikający rozgłosu. Ma dar zyskiwania sobie zaufania innych, co Jest węgielnym kamieniem jego sukcesów.

Bawół ma skłonności kontemplacyjne, dlatego tak często woli być sam. Może dążyć do osiągnięcia Ideału za cenę fanatyzmu. Często jest bigotem, czasem szowinistą. Pomimo spokojnego wyglądu Bawół jest w rzeczywistości naturą choleryczną i gwałtowną. Jego zamknięcie się w sobie i introspekcja pękają w chwilach potrzeby i wtedy Bawół staje się przekonywająco wymowny, a nawet może wpaść w przerażającą otoczenie furię. Najlepiej nie stawać mu na drodze bo może być niebezpieczny. Jest przy tym bestią upartą i nie znosi by go odwodzono od tego co zamierzył. Kiedy jest przywódcą - nic i nikt go nie powstrzyma.

Bawół jest konserwatystą i z trudem toleruje "nowe wymysły". Nie lubi malarstwa Picassa, nowoczesnego jazzu, nowej mody, równouprawnienia kobiet, chodzenia bez biustonoszy, długich włosów u mężczyzn i ubierających się w Juniorze pięćdziesięciolatków... A w żadnym razie niczego takiego nie toleruje w swojej rodzinie! Dla Bawoła tradycja przede wszystkim.

Kobiety urodzone pod tym znakiem są wspaniałymi "żonami domowymi", obdarzonymi umiejętnościami kulinarnymi i chęcią gotowania, pieczenia, sprzątania, dokonywania zakupów i noszenia siatek bez utyskiwania na pracę zawodową, w której zwykle nieźle zarabiają. Ale nie spodziewajcie się po nich fantazji w kuchni, w łóżku i na zabawie karnawałowej.

Bawół umie i chce wydajnie pracować i zwykle potrafi utrzymać w dobrobycie swych najbliższych. W domu jest wspaniały, pod warunkiem, że robi to co chce. Sukcesy odniesie w każdym zawodzie, predysponowany jest jednak szczególnie do rolnictwa i chirurgii. Powinien unikać pracy wymagającej kontaktów z ludźmi oraz zawodów wymagających podróżowania - podróże zakłócają wewnętrzna równowagę Bawoła i są szkodliwe dla jego zdrowia. Trafnie ocenia ryzyko, jakie musi ponieść i zwykle zdobywa w życiu dobre stanowisko i pokaźny majątek. Jego kariera nie jest błyskotliwa czy pełna niezwykłych zwrotów akcji, bo Bawół nigdy nie ryzykuje bez potrzeby. Staje się w życiu mistrzem kalkulacji i ostrożności, zawsze jest dobrze ubezpieczony na wypadek niepowodzenia. Nie pracuje jednak tylko dla pieniędzy. Ma swoje ideały i chętnie pomaga innym ludziom. Potrafi zrozumieć i zaakceptować czyjś punkt widzenia. Nie spiera się z szefem i nie krytykuje osób, które są ponad nim w hierarchii. Chętnie dyskutuje i zasięga porady, choć najważniejsze decyzje podejmuje zawsze sam. Nie lubi być poganiany i pospieszany. Uważa, że zawsze można znaleźć czas na chwilę medytacji i zastanowienia. Od podjętej decyzji trudno go odwieść, tym bardziej, że Bawół szybko rozpoznaje intrygi i podstępy.

Choć Bawół jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i nie potrafi się długo gniewać, to wobec swoich prawdziwych wrogów może być wyrachowany, a nawet okrutny. Biada każdemu, kto potrafi go rozzłościć! Bawoły nie lubią żartów na swój temat i są bardzo skrupulatne w liczeniu pieniędzy.

Kobieta - Bawół kocha dom, jest wspaniałą żoną i gospodynią. To ona jest głową domu, nie małżonek. Bawół rzadko jest rozumiany przez najbliższych. Bardzo to przeżywa, ponieważ chociaż uparty i dogmatyczny, bardzo kocha rodzinę i dumny jest ze swych dzieci. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, jest stanowczy i surowy. Jego słowo jest dla rodziny prawem. Ale za to gotów jest dla niej na wielkie poświęcenia. W miłości Bawół szuka przede wszystkim zrozumienia i bezpieczeństwa. Nie lubi mówić o swoich uczuciach, a jego skromność często zmienia się w kompleksy. Łatwo go przypadkowo zranić i zniechęcić. Kto jednak zdobędzie miłość Bawoła, ten może liczyć na bardzo szczęśliwe życie rodzinne. Bawół troskliwie opiekuje się swoimi bliskimi i dalekimi krewnymi, nie szczędzi też środków aby w razie potrzeby pomóc swoim przyjaciołom.

Bawół w miłości może być czuły, oddany, ale nigdy romantyczny. Obce mu są uniesienia miłosne kochanków i pasje zazdrości. Może dlatego jest zwykle rozczarowany miłością i nie znajduje pełnego szczęścia w małżeństwie? Bawół nie jest zazdrosny o partnera. Jest zazdrosny o swoje naruszone prawa, wierność do takich praw zalicza. Sam bywa wierny, ale bez przesady - do własnej wierności nie przywiązuje dużej wagi.

Idealnym partnerem małżeńskim dla Bawoła jest Kogut, któremu pozwala błyszczeć na swoim tle. Ci dwaj konserwatyści rozumieją się doskonale. Dobrze układają mu się stosunku rodzinne i uczuciowe ze Szczurem i Wężem. Szczur będzie mu wierny do śmierci. Wąż rzadko. Zdrady oddziela od spraw domowych i kompensuje je serdecznością i oddaniem /często udawanymi/. Podobnie jak Szczur Bawół jest zafascynowany Małpą. Jej potrzebuje do pełnego sukcesu w życiu, ale związek Bawoła z Małpą nigdy nie będzie trwały. Bawół powinien strzec się Owcy, to związek, w którym grozi dramatem. Powszechne jest przekonanie, że Bawół nie powinien w żadnym razie zakładać domu z Tygrysem, Taki związek zawsze kończy się walką i zwycięstwem, Bawoła, który tak długo i tak uporczywie atakuje, aż Tygrys zejdzie ze sceny. Nawet matka Bawół nie znajdzie porozumienia ze swym dzieckiem urodzonym pod znakiem Tygrysa, Już lepiej dla dziecka, gdy jak najwcześniej opuści dom rodzinny.

Bawół urodzony w zimie będzie szczęśliwszy niż Bawół urodzony w lecie, którego los skazuje na pracę, pracę, pracę. Woły są na ogół dobrego zdrowia i nie muszą przesadnie dbać o kondycję. Jednak z wiekiem mogą przybierać na wadze. Odpowiednie są dla nich wszystkie rodzaje sportu, które wymagają przebywania na świeżym powietrzu. Zaletami urodzonych w latach Bawoła jest cierpliwość i ostrożność, a także wierność i poczucie wspólnoty z innymi ludźmi.

Wadą bywa niezwykle silny upór i obawa przed podejmowaniem ryzyka

FENG SHUI DLA BAWOŁA

Kierunki pomyślne: północny wschód, północ i południe

Kierunki niekorzystne: zachód i północny zachód

Kolory sprzyjające: niebieski, szary, czarny, żółty i brązowy

Kolory nie korzystne: zielony i purpurowy

Szczęśliwe liczby: 1 i 7

Talizmany: wisiorek z wizerunkiem znaku Konia, dwie kamienne figurki - koguta po lewej, a węża po prawej stronie

Dowiedz się więcej

Reklama

Horoskop codzienny, tygodniowy, miesięczny i roczny. Sprawdź datę urodzenia i dowiedz się co przyniósł Ci los. Horoskop miłosny, chiński, numerologia, runy. Sprawdź co wiedzą o Twojej przyszłości wróżki, jasnowidze i tarociści. Najnowszy horoskop na 2014 rok. Sprawdź przyszłość już dzisiaj.